Nejvhodnější dlaždice do sprchového koutu

Nejčastěji používaným typem dlaždic jsou keramické dlaždice. Jaký typ dlaždic si vyberete do sprchového kouta, záleží na jeho velikosti a na vzhledu podlahy, jakého chcete dosáhnout. Na podlahu v koupelně jsou vhodné dlaždice s texturou. Dlaždice se stříkaným vzorem budou vypadat skvěle, ale nepoužívejte leštěné dlaždice, v koupelně a ve sprše musí být takové, aby neklouzaly. Nejvhodnější rozměry dlaždic do sprchového koutu jsou 30×30 cm nebo 20×20 cm.

Keramické dlaždice

Do sprchového kouta jsou vhodné keramické dlaždice, protože jsou odolné. Podlaha v koupelně bývá velmi často vlhká, proto je náchylná k poškození. Keramické dlaždice jsou odolné vůči vodě a vlhkosti a poměrně snadno se dají uklízet. Vhodný je matný povrch, protože omezuje kluzkost. Mozaikové dlaždice nebo malé dlaždičky rovněž nebývají kluzké. Keramické dlaždice v koupelně by měl instalovat profesionál.

Mozaikové dlaždice

Mozaikové dlaždice z oblázků nekloužou, díky čemuž tu je menší nebezpečí pádu při koupání.  Zároveň masírují pokožku chodidel, což přispívá k celkové relaxaci. Poměrně snadno se také instalují. Na stříhání podkladové sítě mozaikových dlaždic nepotřebujete žádné zvláštní nástroje, stačí nůžky. Jsou praktické také tím, že u nich nehrozí prasknutí ani poškrábání; jsou elegantní a působí přírodním dojmem.

Břidlicové dlaždice

Břidlicové dlaždice jsou další vhodnou alternativou k dřevěným podlahám. Poměrně snadno je lze odstranit, nemusí se leštit a stále vypadají skvěle. Je potřeba je pouze zametat a vytírat mopem, což je rozdíl oproti dřevěným podlahám, které se musí ošetřovat.

Údržba dlaždic ve sprchovém koutě

Spárované dlaždice se špatně čistí. Keramické dlaždice se dnes obvykle vyrábějí ze stejného materiálu jako „porcelánové“ sošky. Můžete je koupit v mnoha barvách a texturách, výběr obvykle závisí na pohodlí a nutné údržbě. Jedním ze způsobů, jak zajistit, aby dlaždice ve Vašem sprchovém koutě vypadaly stále jako nové, je vytírat je do sucha po každém použití sprchy. Z podlahy můžete setřít vodu stěrkou na okna a kompletně ji pak vysušit ručníkem.

Může vás zajímat: