Výhody velkoformátové dlažby

Když se ocitnout na dlažbě, tak na velkoformátové

Dlažba má svoje pevné místo nejen v koupelně. Které výhody má velkoformátová dlažba a na jaké novinky se v této sféře můžeme připravit?

Výhody uplatnění dlažby

Pro dlažbu se obvykle majitel domu nebo bytu rozhodne především kvůli její praktičnosti. Vysoká tvrdost povrchu zaručí, že se dlažba nepoškodí tak snadno jako například PVC. A to ani po pádu ostrého nebo těžkého předmětu, což se vám může poměrně snadno přihodit třeba v kuchyni. Oproti dřevěné podlaze se dlažba snáze udržuje, většinou stačí setřít vodou. Při rozhodování o tom, který typ krytiny pořídit, bude zajisté pro dlažbu hovořit navíc i příznivá pořizovací cena.

Keramická dlažba se musí přilepit, nicméně vyžaduje silnější vrstvu lepidla. To dovoluje zarovnat drobné nerovnosti v podkladu. Není tedy nutné podklad tak dokonale připravovat a celý proces pokládky se výrazně zjednodušuje.

Podklad může mít i určitý vyšší podíl zůstatkové vlhkosti. Podlahu je možné položit, aniž by to její funkčnost později jakkoli negativně ovlivnilo. A samozřejmě vlhkost nevadí nijak významně ani již položené dlažbě.

A ještě jeden důležitý benefit tento typ podlahové krytiny má: Je jím její rozměrová stálost. Některé materiály totiž mohou mít sklon reagovat na změny okolního prostředí, hlavně teploty. To se týká například vinylu. Dlažba nereaguje nijak, svůj objem nemění.

Může vás zajímat: