Jak opravit mezery v plovoucí podlaze

Při instalaci podlahy z tvrdého dřeva nebo laminátu můžete použít jeden ze dvou způsobů. Prvním z nich je přibít podlahu k podkladu hřebíky a tím ji ukotvit. Druhým způsobem je instalovat plovoucí podlahu, jejíž díly jsou spojené k sobě, ale nejsou nijak ukotvené k podkladu. Přestože plovoucí podlahy mají tu výhodu, že je snadnější ji rozebrat, pokud se tak rozhodnete, častým problémem zůstávají mezery v podlaze.

Co budete potřebovat k opravě podlahy:

  • páčidlo
  • kladivo
  • dilatační klíny

Návod jak opravit mezery v plovoucí podlaze:

  1. Odstraňte lištu z okrajů plovoucí podlahy. Pokud je připevněná hřebíčky, použijte k jejich uvolnění páčidla a kladívka.
  2. Umístěte dilatační klíny podél celé stěny místnosti mezi spodek stěn a okraje desek. Ujistěte se, že klíny jsou umístěny po celé délce stěny, kde se desky dotýkají, protože mezery se obvykle tvoří v místech, kde končí desky.
  3. Přejděte na opačný konec místnosti, kde se desky dotýkají. Položte stahovací hák na poslední desku v první řadě tak, aby kovový výstupek zachytil konec desky.
  4. Přitáhněte stahovací hák pevně k sobě, anebo s použitím kladívka stlučte desky k sobě. Až se desky nebudou hýbat, nechte hák tam, kde je, projděte se po celé řadě desek, abyste se ujistili, že drží pevně pohromadě. Pokud někde zůstala mezera, vraťte se k háku a znovu pevně přitáhněte, dokud nebudou všechny mezery stažené.
  5. Přesuňte se k další řadě desek a zopakujte tentýž postup. Zkontrolujte řadu, než se posunete dál, a tak pokračujte se stahováním po celé podlaze.
  6. Až dokončíte stahování po celé místnosti, vytáhněte klíny z mezery mezi deskami a stěnou na konci podlahy. Vraťte lištu zpátky na stěnu podél okrajů, a pokud byla upevněna hřebíčky, znovu ji tak upevněte.

Může vás zajímat: