Jak vybrat nejlepší podlahovou krytinu do vašeho domova

Typ podlahy, který si pro svůj domov vyberete, bude ovlivněn vaší osobní preferencí a tím, kolik údržby jste ochotní vykonávat v průběhu následujících týdnů, měsíců a let. Bude také hodně záležet na vašem rozpočtu a na tom, jaký styl doma chcete mít. Výběr nejvhodnějšího typu krytiny bude ovlivněn tím, jaký styl a pocit chcete ve svém domově vytvořit. Pokud si stále nemůžete vybrat, přizvěte si někoho na pomoc, například příbuzného nebo dobrého přítele.

Instrukce:

  1. Prozkoumejte pro a proti koberců. Koberce jsou k dostání v celé řadě barev, také si můžete vybírat z řady typů. Nevýhodou koberců je, že vyžadují hodně čištění a snadno na nich vzniknou skvrny. Problémy mohou způsobovat také pro alergiky.
  2. Podívejte se na klasické volby do koupelny a do kuchyně. Dříve se v těchto místnostech standardně používalo linoleum. Tento materiál nenabízí moc krásy ani elegance, ale je to nekomplikovaná možnost s poměrně snadnou údržbou. Vyrábí se v celé řadě barev, aby se hodil prakticky do každého interiéru.
  3. Prohlédněte si také novější populárnější možnosti. Dřevěné podlahy mají elegantní tradiční vzhled, avšak snadno se poškodí a vyžadují spoustu péče. Keramické, kamenné nebo břidlicové dlaždice jsou atraktivní a moderní, ale zároveň bývají drahé. Mramor je také atraktivní, ale prodraží se. Všechny tyto možnosti vyžadují mnoho péče.
  4. Pozorně vybírejte barvu a strukturu. Nejvhodnější podlahová krytina je taková, která se hodí k celkovému vzhledu a dojmu místnosti, ve které ji budete instalovat. Například pokud máte tradičně zařízenou místnost, nejvhodnější bude dřevěná podlaha. Do místnosti s luxusním pohodlným nábytkem se budou nejvíce hodit koberce, zatímco elegantní moderní kuchyně bude vypadat skvěle s keramickými nebo kamennými dlaždicemi.
  5. Dále je tu faktor ceny. Nemusíte se vloupat do banky, abyste si mohli koupit novou podlahovou krytinu. Pokud máte těsný rozpočet, zvažte koupi krytiny vyšší kvality, kterou si ale budete instalovat sami. Ideální podlaha se bude hodit k vašemu stylu a preferencím a zároveň zapadat o rozpočtu, který jste si na to stanovili.

Může vás zajímat: