Vinylové podlahy do kuchyně

Díky skvělým tepelně-izolačním vlastnostem je vinylová podlaha pro kuchyni skvělou volbou. Výborně se čistí, je nenáročná na úklid i pokládku a zároveň si můžete vybírat z celé řady opravdu stylových dřevěných dekorů.

Pro náročný provoz kuchyně je vinylová podlaha jako dělaná

Vinylové podlahy se staly oblíbené a poptávané zejména díky jejich perfektním vlastnostem. Mají hřejivý povrch, který vydává příjemný pocit tepla – to je v kuchyni k nezaplacení, protože ke kuchyňské lince si kvůli častým nehodám těžko dáte kusový koberec. Zato u ní často prostojíte i dlouhé hodiny, během kterých chcete mít nožky na teplém povrchu. Údržba povrchu vinylové podlahy je velmi snadná, stejně jako její pokládka. Nenáročná podlaha se navíc dá v případě nehody velmi snadno opravit. Pokud máte zámkovou variantu a dojde k poškození některé z lamel, jednoduše si dokoupíte nové a poškozené lamely vyměníte.

Snadná pokládka a dobrá snášenlivost vody

Mezi vinylovými podlahami si můžete vybírat ze zámkových a lepených variant. Velkou výhodou zámkové vinylové podlahy je to, že můžete v případě poškození podlahy vyměnit jednu lamelu za druhou. Zároveň si pokládku může udělat každý šikovný tatínek a ušetříte spoustu peněz za profesionálního podlaháře. V případě špatné pokládky ovšem mohou vzniknout mezi lamelami větší spáry – pokud byste na ně nechtěně vylili vodu či víno, mohla by se tekutina dostat do spodní vrstvy podlahy a odtud ji znehodnotit. Lepená podlaha je vůči podobným nehodám imunní. Její pokládka je ovšem tak náročná, že se určitě neobejde bez odborníka.

Desítky dekorů, skvělé značky – rozhodně je z čeho vybírat

V oblasti vinylových podlah je opravdu velký výběr, a to jak vzorů, tak kvalitních značek. Velmi oblíbenou vinylovou podlahou do kuchyní je francouzská značka Gerflor – stylová elegance sluší všem moderním i vintage kuchyním. Precizní provedení značky Wineo – DESIGNline přilákalo v poslední době celou řadu hospodyněk. Do kuchyní se perfektně hodí zejména díky svým skvělým vlastnostem. Pro všechny patrioty je tu česká značka Fatra, která nabízí lepenou řadu Thermofix a zámkové vinylové podlahy Fatra RS – click. Výběr vzorů této značky je opravdu ultimální, vybírat si totiž můžete ze 42 opravdu unikátních a nadčasových odstínů dřevěných dekorů.

Může vás zajímat: