Rozdělení PVC podlah

Asi neexistuje dům, ve kterém by se nenacházel na podlaze alespoň kousek PVC. PVC podlahoviny patří k charakteru moderního životního stylu, zpříjemňují bydlení, zaručují zdravé a čisté prostředí.

Chrání před alergiemi a roztoči. Výborně tepelně a zvukově izolují. Jsou to vinylové podlahoviny, vhodné do všech suchých, interiérových prostorů. Podle typu a složení podlahoviny se kladou od bytových, společenských, zdravotnických prostor, až po lehký průmysl (sklady, výrobní haly). Rozdělují se na:

Homogenní PVC

Skupina homogenních podlahovin, je v celé tloušťce stejného chemického složení. Řadíme je do různých kategorií podle použití a složení. Jsou určeny zejména pro prostory se středně těžkým až těžkým stupněm namáhání. Vyrábějí se v různých barevných odstínech a tloušťkách. Dodávají se jako čtvercové tabule nebo role pevné šířky a volitelné délky. Hlavní využití mají tyto PVC podlahy v chemických a jiných laboratořích, ve zdravotnictví pro jednotky IS, RTG, zubních ordinacích, výpočetních střediscích, ale také v halách, chodbách, velkých místnostech, na schodištích a podobně. Třída namáhání podlahovin – tvrdost – K 4.

Heterogenní PVC

Skládají se ze tří vrstev a odlišují se od sebe buď složením nebo provedením. Tloušťka nášlapné (užitkové) vrstvy určuje stupeň zátěže podlahové krytiny. Tato PVC podlaha je svými užitnými a estetickými vlastnostmi vhodná pro aplikace do bytových interiérů, škol, nemocnic, kanceláří, obchodů a hotelů.

PVC antistatické a elektrostatické

Jsou vyráběny technologií lisování a následného štípání ve tvaru dlažby. V samostatné podlahovině je začleněno antistatické vlákno, na základě toho má podlahovina schopnost odvádět statický náboj, vznikající na jejím povrchu.

Fyzikálně-mechanické vlastnosti vyhovují požadavkům ČSN-917816.

Antistatická PVC podlahovina je určena především pro telekomunikační objekty, do výbušných prostředí, pro výpočetní střediska, chemické laboratoře, operační sály a pro všechny objekty, které jsou ohroženy účinky statické elektřiny.

Podlahovina se klade na měděném pásku, který je uzemněn a pokryt vodivým lepidlem. Při této skladbě má antistatická PVC podlahovina schopnost odvést statický náboj, který vzniká provozem a tím chrání přístroje před poškozením a prodlužuje jejich životnost. Výhoda této podlahoviny vůči antistatickému koberci spočívá hlavně v delší životnosti, jednodušší údržbě a krásnějšímu vzhledu.

Může vás zajímat: