Jak instalovat plovoucí podlahu na betonové desky

Podlaha z betonových desek, jako například v dokončeném sklepě, vám nedává mnoho možností na výběr, co se typu podlahy týče. Nemůžete na ni totiž nic přibít ani připnout, a pokud byste použili lepení, zůstanete odkázaní na tuto podlahu až do konce života. Jednoduchým řešením je plovoucí podlaha. Podlahové desky jsou z laminovaného dřeva a drží pohromadě podobně jako dřevěné podlahy pomocí čepu a drážky, desky však nejsou nijak připevněné. Její instalace je jedna z nejjednodušších, protože skládat ji je podobné jako skládat puzzle.

Co budete potřebovat k instalaci plovoucí podlahy:

  • měřící pásmo
  • pěnové podložení (spolu s nářadím na instalaci)
  • izolační pásku

Návod jak nainstalovat plovoucí podlahu:

  1. Vyčistěte a usušte betonové desky. Pokryjte pěnovým podložením tak, že ho rozvinete od stěny ke stěně tam a zase zpátky, okraje slepte izolační páskou. Uřízněte nožem pěnové podložení podle potřeby. Slepte plochy páskou k sobě, ale nelepte je k podlaze.
  2. Položte podél stěny první řadu desek, stranou s drážkou k ní. Zasuňte čtvrtpalcové klíny mezi desky a stěnu, abyste vytvořili mezeru umožňující rozpínání dřeva v závislosti na počasí. Uřízněte poslední díly v řadě pilkou tak, aby pasovaly k boční stěně.
  3. Položte další řady podél první, spojujte desky na dlouhé straně a dávejte pozor, aby se na kratší straně překrývaly. Položte podlahu v celé místnosti a uřezávejte konce podle potřeby.
  4. Pilkou uřízněte po délce celou poslední řadu, odstraňte přitom stranu s čepem tak, aby u stěny zůstala čtvrt palce mezera.
  5. Změřte a uřežte pilkou lištu, aby obepínala celý obvod místnosti. Připevněte ji kladivem a hřebíčky ke stěně, ne k podlaze.  Lišta bude přikrývat mezeru u zdi a přidržovat podlahu.

Tipy a upozornění:

  • Při řezání desek používejte ochranné brýle.

Může vás zajímat: