Proč laminátovou plovoucí podlahu?

Laminátové plovoucí podlahy jsou novodobou, oblíbenou podlahou. Užívají se v domácnostech, komerčních prostorech a jiné. Je to levná varianta, v mnoha případech se laminátová plovoucí podlaha využívá i v developerských projektech při novostavbách, ale i u rekonstrukcí jak bytů, domů, kanceláří apod.

Laminátová plovoucí podlaha je oblíbená i díky velkému výběru dekorů, kde připomínají dřeviny, dlažbu a jiné a však je to levná varianta oproti jmenovaným materiálům. Je nejen u nás v republice laminátová plovoucí podlaha jednou z oblíbených podlahových krytin, ale i ve světě.

Laminátová podlaha je z velké části vyráběna z dřevěných materiálů. Nosný materiál je tvořen z MDF, HDF nebo výjimečně – jemná dřevovláknitá deska s fenolovou pryskyřicí.

Jako u všech vícevrstvých podlah, má i laminátová podlaha protitahovou vrstvu. Horní nášlapná vrstva je z potištěného papíru, napuštěným teplem tvrditelnými pryskyřicemi a překryta ochrannou vrstvou, která může mít libovolný vzor. Různé variace dekorů laminátových podlah uspokojí každého od klasického dřevěného vzoru po nejrůznější variace barev.

Nosná deska laminátové podlahy by měla být odolná a stabilní vůči změně tvaru, přičemž některé typy jsou částečně impregnovány proti vodě. Dekorační film se většinou vyrábí tak, aby byl odolný vůči UV záření, aby časem neměnil svoji barvu, nebo strukturu daného vzoru, který může imitovat různé druhy dřeva, nebo kamene, případně může být potlačen jiným, například květinovým vzorem. Vrchní pryskyřičný film, by měl povrch desky chránit, některé druhy jsou částečně odolné například vůči propálení cigaretou, vysoké teplotě, odolné jak vůči běžným chemikáliím, které se používají v domácnostech, nebo barviček, což je mimořádně vítané, pokud jsou obyvateli domácnosti i malé děti.

Některé typy povrchů se dokonce v současnosti již vyrábějí jako protismykové, nebo odolné vůči opotřebení od koleček kancelářských židlí, také jsou i některé s větší snášenlivostí vody, které se doporučují i do kuchyní. Laminátové plovoucí podlahy jsou vhodné i do místností s podlahovým topením, dají se snadno udržovat – vysávat, nebo vytírat vlhkým hadrem a proto vhodné i pro alergiky, ale mají i jiné zajímavé vlastnosti – špatně hoří, těžko se vznítí. Velkou výhodou je, že jejich montáž dokonale zvládne i sváteční domácí kutil a jsou vyráběny tak, aby se  případně dali rozložit a zase složit zpět do původního stavu. Jsou prakticky, ekologicky nezávadné a jejich odstraňování je bezproblémové a jednoduché díky click systému, což určitě potěší i budoucí generace. Jednoduše – laminátová podlahová krytina je atraktivní podlahová krytina, která do společného života přináší nejen kvalitu bydlení a pohodlí, ale i fantazii a všestrannost.

Může vás zajímat: