PVC a vinyl – podlahy plné barev

Kráčeli jste někdy po duze? Vždyť i pro naše nohy může být svět, po kterém nás nosí, o něco veselejší a barevnější.

Lidé nechtějí nudný interiér

Pryč jsou časy, kdy nejdůležitějším charakteristickým prvkem zařízení bydlela pouze čistá funkčnost. Přirozeně, nic proti ní, je nesmírně důležitá, ale je jen jednou stranou mince. Doplňovat by ji totiž ve stejné míře měla i estetická hodnota. A to je trend, který máme rádi.

Nechceme mít smutný a šedý interiér, tedy alespoň většina lidí ne. Vždyť právě náš domov má být tím místem, které v nás vždy vyvolá radost a veselost a kam se vždy bude krásné vrátit. K tomu nám v interiéru značně pomáhají barvy, ať už souvisejí se stěnami, nábytkem ale jiným zařízením. Barevná může být i podlaha…

Jaký je trend?

Barevné tóny PVC podlah každoročně kopírují módní vlny. V popředí zájmu jsou stále pastelové barvy, čím dál jemnější a světlejší. Experimentuje se s růžovou nebo vínovou. V kurzu jsou barvy ovoce – kiwi, mango, lemon. Zajímavé jsou variace tyrkysové nebo zelenošedé. U velkých místností se volí nenápadné lehké a přirozené barvy – slonovinová kost, variace bílé až béžové. Antracit nebo tmavě hnědé odstíny tvoří zajímavou opozici.

Má vliv na velikost

Barevná podlaha má pozitivní vliv i optickou velikost prostoru. Má totiž tu skvělou vlastnost, že dokáže rozšířit prostor do stran i do výšky a dodává pocit stability. Když se rozhodnete zvolit sytou barvu i na strop, místnost se opticky sníží a rozšíří, plocha se zdá být větší, stejně jako když zvolíme barevnou podlahu a zadní stěnu.

Black and white?

Ve všech oblastech podlahových krytin se projevil trend „black and white“. Jde o něco, co je skutečně moderní a stylové, jen je v tomto případě potřeba i k podlaze vhodně doladit interiér. V černobílé kombinaci se podlahy vyrábějí z materiálů jako je PVC, lamináty i dřevo.

Vinylové barvy

Ačkoliv se vinylové podlahy zatím ve větší míře používají v komerčních prostorách, své místo si pomalu nacházejí i v normálních příbytcích. Lidé v tomto případě dávají přednost odvážnému, nápaditému designu a oceňují velký výběr barev.

Vinylové podlahy jsou levné a zároveň velmi praktické. A i proto je velmi módní kombinování různých barev. Ale v zásadě podlaha z jakéhokoliv materiálu může být barevná a zajímavá. Nezapomínejte však na jedno – je třeba zohlednit to, že podlahy se nemění tak často jako nábytek a počítá se s nimi někdy i na několik desetiletí. Proto si vždy před jejich koupí a instalací dobře promyslete, jaký materiál, jaký design, jaký dekorační vzor a zejména jaké barvy opravdu chcete.

Může vás zajímat: