Vinylové podlahy – skvělá imitace dřeva i kamene

Slyšeli jste už o vinylových podlahách? Pokud ne, tak byste to co nejdříve měli napravit. Mají totiž své nepopiratelné výhody, díky nimž jsou stále stále více oblíbenější.

Oblíbenost si vinylové podlahy získaly díky tomu, že skvěle imitují dřevo, kámen a dokonce i dlažbu. Jejich cena je však výrazně nižší, než například v případě dřevěné podlahy. Ta navíc není ani zdaleka tak odolná jako ta vinylová. Díky svým užitným vlastnostem, je vinyl velmi oblíbeným podlahovým materiálem například i pro náročné vybavení komerčních prostor.

Proč si pořídit vinylovou podlahu?

Důvodů, proč zvolit vinylovou podlahu, je hned několik. Koupit si ji můžete samozřejmě ať už do komerčního objektu, nebo přímo k vám domů.

Elegantní design je asi nejlákavější vlastnost. Na výběr máte z nepřeberného množství dekorů – od imitace všech možných druhů dřeva až po imitaci dlažby či kamene. Takže máte možnost zvolit si takový dekor, který přesně zapadne do vaší domácnosti a nijak nenaruší vzhled vašeho interiéru.

Světlejší dekory opticky zvětší prostor, jsou na něm však ihned viditelné i ty nejmenší znečištění. Moderní jsou dekory tmavé, které se hodí do větších prostor a tam, kde je třeba zvolit teplejší barvy.

Neodmyslitelnou vlastností vinylové podlahy je vysoká odolnost vůči opotřebení. Je to kvůli kvalitní ochranné vrstvě, která odolá mechanickému poškození, vyblednutí, ale je odolná i vůči drápkům vašich domácích mazlíčků.

Vinylové podlahy jsou buďto nalepované celoplošně nebo kladeny systémem plovoucím (tzv. click systém), díky čemuž je v kombinaci s charakteristikou samotného materiálu docíleno vytvoření skvělé akustiky v místnosti. To je dalším příjemným zjištěním pro budoucího majitele vinylové podlahy.

Pár dalších výhod

Na rozdíl od dřevěných podlah nebo dlažby, vám vinylová podlaha zaručuje vysoký komfort při chůzi. Může za to měkký povrch podlahy.

Vinylová podlaha je také vhodným povrchem pro podlahové topení, protože je odolná vůči vlhkosti a vodě, proto ji můžete umístit například i do koupelny.

Nejdůležitější vlastností této podlahy, a to zejména je pro všechny hospodyňky, je lehká udržovatelnost. Zkrátka, vinylové podlahy jsou díky všem svým vlastnostem čím dál tím oblíbenější podlahovou krytinou. A spolehněte se na to, že jejich oblíbenost bude i nadále stoupat.

Může vás zajímat: