Jak pokládat laminátovou podlahu v úzkých prostorech

Novou podlahu už máte téměř hotovou, když v tom jste narazili na zádrhel: nevíte, jak přesně položit laminát ve stísněném prostoru, jako je spíž, nebo jiné malé prostory?

Návod pro pokládku laminátových podlah:

  1. Zaměřte si délku prostoru, kde budeme realizovat pokládku podlah. Pokud se nám do prostoru nevejde lamela, musíme jí uříznout přesně na daný rozměr.
  2. Spáry krátkých spojů by měly být od sebe minimálně deset cm v řadě pod sebou pokud nechcete úzký prostor mít z jednolamelových kusů. Každou řadu si odměřte a uřízněte na daný rozměr, který potřebujete a poté si odměřte lamelu na přípravu seříznutí.
  3. Seřízněte laminátové desky na šířku prostoru tak, že odečtete půl palce na každé straně u stěny, tak aby vznikla minimálně 1 cm dilatace
  4. Umístěte poslední kus krytiny ke stěně a označte vzdálenost, kde se desky stýkají. To bude poslední místo, kde budete muset desku seříznout nejen na délku ale i na podél, aby přesně pasovala na dané místo.
  5. Poté stačí podlahu jen olištovat obvodovými lištami kolem zdí a pokud nemáme práh mezi místnostmi tak i přechodovými lištami a máte hotovo.

Může vás zajímat: