Definice odolných podlah

Když se majitel domu rozhodne vyměnit podlahu, má na výběr z celé řady krytin. Možná by dal přednost dřevu, kameni nebo keramickým dlaždicím, ale cenovka ho od těchto materiálů odradí. Odolné podlahy jsou ekonomickou alternativou, která nabízí vzhled drahé podlahy za nižší cenu.

Typy podlah

Když je řeč o odolných podlahách, lidé si obvykle vzpomenou na podlahy vinylové. Ačkoli je vinyl nejoblíbenějším typem odolné podlahy, není zdaleka jediný. Odolné podlahy mohou být také vyrobené z korku, gumy nebo linolea. Korkové a gumové podlahy se tradičně využívají v komerčních prostorách jako jsou dětské koutky nebo posilovny, ale jsou dnes stále častější i v domech, protože lidé si tyto místnosti zřizují i doma.

Vlastnosti podlah

Odolné podlahy charakterizuje pevný povrch s trochou pružnosti – když je zmáčknete, vyskočí zpět. Vyrábí se z materiálů jak biologických tak na bázi ropy. Vytváří pevný povrch a může mít celou řadu stylů. Můžete je instalovat v kterékoli místnosti v domě.

Výhody

Odolné podlahy jsou levnější než jiné typy podlah a v případě, že si ji majitel domu instaluje sám, sníží tím náklady dál. Díky jejich pružnosti klouby při dlouhém stání méně trpí a také zmenšují pravděpodobnost, že pokud něco upustíte, tak že se to rozbije. Jsou odolné vodě a vyžadují minimální údržbu. Jsou k dostání v celé řadě barev a stylů, díky čemuž mohou imitovat jiné dražší typy podlahy.

Může vás zajímat: